HABERLER

TÜM HABERLER

Akyılmaz, Dezavantajlı Gruplara Yönelik Yürütülen Projeleri Anlattı


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz,  Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği komisyonu ve UNWomen tarafından Adıyaman’da düzenlenen Bölgesel Bilgi ve Deneyim Paylaşımı ve Farkındalık Artırma toplantısında Adıyaman, Gaziantep ve Kilis illerinde dezavantajlı gruplara yönelik yürütülen proje, program ve araştırmalar konusunda sunum gerçekleştirdi.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün ev sahipliğinde Adıyaman, Gaziantep, Kilis bölgesel bilgi ve deneyim paylaşımı ve farkındalık arttırma toplantısı düzenlendi.

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz,  toplantıda Adıyaman, Gaziantep ve Kilis illerinde dezavantajlı gruplara yönelik İKA tarafından yürütülen proje, program ve araştırmalar konusunda sunum gerçekleştirdi. Akyılmaz, daha sonra Kocaeli Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı R. Sezer Katırcıoğlu’nun moderatörlüğünde yapılan Kadın Erkek Fırsat Eşitliği panelinde toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinden projeler ve kalkınma sürecini anlattı.

 

Program sonunda katkılarından dolayı İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz’a Kocaeli Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı R. Sezer Katırcıoğlu tarafından plaket takdim edildi.

 

 

 

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN